Szelki do spodni – w czym możemy wybierać?

szelki do spodni

Każdy, kto kiedykolwiek nosił spodnie, stanął przed odwiecznym dylematem – pasek, czy szelki. I choć odpowiedź na to pytanie (przynajmniej w teorii), jednoznacznie daje przewagę paskom, to w praktyce szelki do spodni również mają wiele zalet. Wybór pomiędzy ich poszczególnymi rodzajami nie jest prosty. Wbrew pozorom, na rynku jest ich dość sporo. Oto przykłady…

Podział szelek, ze względu na sposób zapięcia

Ten podział, jest chyba najbardziej oczywisty. Szelki do spodni, mogą być zarówno zapinane na guziki, bądź też – na klipsy. Trzeba przyznać, że to pierwsze rozwiązanie jest znacznie bardziej gustowne. Pasuje szczególnie do bardziej „wizytowych” kreacji. Z kolei klasyczne klipsy (bądź też czasem zaciski), pasują do mniej wizytowych, ale za to bardziej praktycznych kompozycji.

Podział szelek, ze względu na krój

Co ciekawe, szelki mogą być dzielone również ze względu na krój. Podział jest tu banalny. Niektóre z nich, charakteryzują się posiadaniem dwóch pasków z tyłu a niektóre – jednego. Jednak zarówno z designerskiego jak tez praktycznego punktu widzenia, nie ma to żadnego znaczenia, który z krojów wybierzemy.

Podział szelek ze względu na elastyczność

Szelki do spodni, możemy również podzielić w kontekście elastyczności. Niektóre z nich, są w całości elastyczne a niektóre – zupełnie nierozciągliwe, jednak posiadają one elastyczne paski na swoich końcach. Bardziej praktyczne, są szelki nierozciągliwe. Z biegiem czasu, rozciągają się one w znacznie mniejszym stopniu, przez co nie trzeba przez cały czas ich skracać.

Wbrew pozorom, szelki są bardzo praktycznym i (nadal) modnym sposobem zapięcia spodni. Dlatego warto je wybierać, w nawet bardzo oficjalnych stylizacjach.

1 thought on “Szelki do spodni – w czym możemy wybierać?

Komentarze są wyłączone.