Suknia ślubna i garnitur – jak się ubrać na ślub

Często zdarzają nam się okazje, na które musimy ubrać się inaczej niż zwykle, a dokładnie bardziej odświętnie i elegancko. Kobiety zakładają wtedy suknie wieczorowe, a mężczyźni garnitury lub smokingi. Takie stroje obowiązują na ekskluzywnych przyjęciach, bankietach, weselach, galach, studniówkach, balach oraz innych ważnych uroczystościach lub imprezach.
Moda na suknie wieczorowe jest różna.

Suknia ślubna i garnitur
Suknia ślubna i garnitur

Najczęściej jednak dobiera się suknię do wzrostu oraz figury. Wysokie, szczupłe kobiety mogą sobie pozwolić na długie lub krótkie, obcisłe suknie. Natomiast otyłe kobiety powinny zakładać luźniejsze, długie suknie. Najważniejsze, żeby czuć się dobrze w sukni wieczorowej i założyć taką suknię, która nie będzie krępowała naszych ruchów.
Jeśli chodzi o kolory sukni wieczorowych to co roku w modzie są inne. Jedynym kolorem, który nigdy nie wychodzi z mody jest czarny. Czarne suknie wieczorowe są eleganckie i dobrze prezentują się przy każdej okazji. Każda kobieta, niezależnie od figury i wzrostu, dobrze wygląda w czarnej sukni. Jeżeli nie mamy pomysłu jakiego koloru suknię wieczorową założyć, to możemy założyć właśnie czarną, która jest ponadczasowa i zawsze modna.

Para młoda
Para młoda

Mężczyźni mają mniejszy problem dotyczący eleganckich strojów, ponieważ zawsze zakładają garnitur lub smoking. Przeważnie w kolorze czarnym lub granatowym. Rzadko kiedy na oficjalne okazje mężczyźni wkładają jasne garnitury, ale czasami tak się zdarza.
Suknie wieczorowe, podobnie jak garnitury i smokingi, mają różne kolory oraz fasony. Można je uszyć na zamówienie, ale także kupić gotowe w sklepie. Wybór sukien wieczorowych, garniturów oraz smokingów jest bardzo duży, dlatego też nikt nie powinien mieć problem z zakupem odpowiedniej dla siebie sukni, czy dobrze dobranego garnituru lub smokingu.