Spinki do mankietów – stylowy dodatek

Spinki do mankietów - stylowy dodatek

Dobrze wyglądający mężczyzna zwraca uwagę praktycznie każdej kobiety. Na szczęście w przypadku mężczyzn ”dobry wygląd” nie oznacza kilku godzin spędzonych przed lustrem. Wystarczy kilka niewielkich dodatków i świadomość swoich atutów, aby zwracać na siebie uwagę innych osób.

Mówi się, że ”za mundurem panny sznurem” – i coś w tym jest! Kobiety zdecydowanie częściej zwracają uwagę na mężczyzn ubranych w elegancki garnitur czy wspomniany właśnie mundur. Jeżeli zaś chodzi o biżuterię, kultura europejska i jej wzory klasycznej elegancji nie dopuszczają raczej, aby męska biżuteria była nazbyt wylewna.

Bardzo popularnym elementem biżuteryjnym wśród mężczyzn są spinki do mankietów. Choć nie należą do bardzo widocznych dodatków, z pewnością przyciągają uwagę kobiet i pokazują, że mężczyzna, który je nosi zna się na modzie i dobrym stylu.

Rzecz jasna, spinki do mankietów nie są dodatkiem na co dzień. Jest to zdecydowanie element stroju formalnego tzn. nosimy je w sytuacji, która wymaga uhonorowania strojem. Oczywiście, zależnie od stroju, wymagane są spinki innego kształtu i wzornictwa.

Bardzo częstym błędem popełnianym przez mężczyzn, którzy chcą być postrzegani jako stylowi, jest zakładanie spinek do mankietów do koszuli bez krawata z rozpiętym kołnierzykiem. Trzeba pamiętać, że nieformalna, rozpięta koszula i bardzo formalne spinki do mankietów nie idą ze sobą w parze i wyglądają nieodpowiednio.

Istotnym jest także kształt spinek. Oczywiście, jak w wielu przypadkach, sprawdza się twierdzenie, że im prostszy kształt czy kolor, tym lepiej i bardziej formalnie. Noszenie spinek w kształcie kości do gry czy znaczka Apple raczej nie będzie dobrze widziane ani traktowane w sposób poważny.

A jaka powinna być koszula, żeby spinki do mankietów się z nią „nie gryzły”? Przede wszystkim – formalna z usztywnianym kołnierzykiem, bez kieszeni na piersi. Idealne mankiety powinny być skrojone pod kątem prostym.

Coraz więcej mężczyzn chętnie sięga po spinki do mankietów – i bardzo dobrze! Zanim jednak mężczyzna zacznie je nosić, musi zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami. Chcesz, aby Twój mężczyzna był elegancki? Kup mu spinki do mankietów, na pewno się nimi zainteresuje!

1 thought on “Spinki do mankietów – stylowy dodatek

Komentarze są wyłączone.