Odpowiedni dobór obuwia do garnituru

Odpowiedni dobór obuwia do garnituru

Tajniki męskiej elegancji wydają się dziś nieco bardziej enigmatyczne, niż damski dress code. Przez pewien czas było o niej cicho, jednak coraz częściej mężczyźni chcą świadomie wracać do tradycji ubioru oraz zmieniać ją, wciąż poruszając się w granicach dobrego smaku. Wbrew pozorom, wieczorowa i elegancka męska garderoba jest wcale nie mniej skomplikowana niż damska. Istnieją jednak jasne wytyczne których należy trzymać się, by nie pogubić się na początku w tym gąszczu zakazów, nakazów i porad. Najlepiej jest zebrać wiedzę w kilka krótkich punktów – tak jak w przypadku prawidłowego dobierania butów do garnituru.

Warto się starać

Po pierwsze warto zdać sobie sprawę z tego, że buty stanowią wizytówkę. To od nich często zaczyna się ocenę całego stroju, ich dobór i stan mówi też wiele o właścicielu. Odpowiedni dobór obuwia do garnituru do absolutna podstawa, nie można się bez niego obyć, ani załatwić sprawy „uniwersalnym” rozwiązaniem. Każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną parę dobrych butów i regularnie o nie dbać – czyścić, polerować i zabezpieczać przed zniszczeniami. Odpowiednie utrzymane, będą stanowiły pozytywną wizytówkę profesjonalizmu, elegancji i obycia noszącego je mężczyzny.

Odpowiedni kolor

Kolor butów jest niezwykle istotną kwestią. Do czarnego garnituru należy nosić jedynie czarne buty. To jedyne dopuszczalne połączenie. Czarne buty są przy tym najbardziej uniwersalne, nie należy ich nigdy zakładać jedynie do garnituru brązowego – ten wymaga brązowych butów. Warto jednak zainwestować także w buty o innym kolorze, na przykład brązowe, koniakowe lub burgundowe. Świetnie prezentują się z garniturami szarymi oraz granatowymi, a to te są przecież najczęściej noszonymi kolorami (czarny garnitur nadaje się się jedynie na bardzo formalne i wyłącznie wieczorne wydarzenia).

Właściwy model

Modele eleganckich, męskich butów różnią się pomiędzy sobą stopniej formalności. Ich dobór to nie tylko kwestia własnego gustu i upodobania, choć i ten z pewnością gra niebagatelną rolę. Odpowiedni dobór obuwia do garnituru powinien zakładać także stopień formalności okazji – gładkie wiedenki są o wiele bardziej eleganckie niż brogsy, które prezentują się dobrze z pół-formalnymi ubiorami i garniturami dziennymi.

1 thought on “Odpowiedni dobór obuwia do garnituru

Komentarze są wyłączone.