Jak ubrać się na randkę?

Jak ubrać się na randkę?

Wydawałoby się, że problem odpowiedniego stroju na randkę to wybitnie kobieca sprawa. Nie jest to do końca prawda. Coraz częściej zdarza się, że to mężczyźni zastanawiają się nad odpowiednim ubraniem i dłużej niż kobiety szykują się do wyjścia z domu. A jaki strój będzie najlepszy na randkę?

Odpowiedź jest równie prosta, jak i skomplikowana – zależy. Inaczej należy się ubrać na eleganckie wyjście do restauracji czy teatru, a zupełnie inaczej na romantyczny acz niezobowiązujący spacer bądź plenerowy koncert. Mimo że każde z tych spotkań może zostać nazwane randką, ubrania powinny być zupełnie różne.

Zajmijmy się więc bardziej oficjalnymi spotkaniami, jak na przykład wspomniane wcześniej wyjście do restauracji. W takiej sytuacji strój inny niż elegancki garnitur będzie nie najlepiej widziany. Oczywiście, wszystko zależy od tego, o jakiej restauracji mowa, ale zakładamy raczej, że nie chodzi nam o popularną sieciówkę z hamburgerami i frytkami. Warto również podkreślić, że kobiety zwracają szczególną uwagę na stylowych mężczyzn a elegancki garnitur to doskonały sposób na to, aby takim się stać.

W przypadku mniej formalnych spotkań, dobrze sprawdzi się koszula. Nie tylko sprawi, że mężczyzna będzie wyglądał dobrze, ale również pokaże, że traktuje spotkanie poważnie i dołożył wszelkich starań, aby wyglądać jak najlepiej. Choć mówi się, że wygląd nie świadczy o człowieku to jednak sposób, w jaki jest ubrany pokazuje czy dana sytuacja jest dla niego ważna, czy też nie jest żadnym szczególnym wydarzeniem.

Strój na randkę jest równie ważny, jak odpowiedni lokal czy fryzura – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Tak, jak mężczyzna nie chciałby, aby kobieta, którą zaprosił na spotkanie, przyszła ubrana, jakby jej zupełnie nie zależało na wspólnie spędzonym czasie, tak również kobiety zwracają uwagę na sposób, w jaki do spotkania przygotował się mężczyzna. Oczywiście, w niektórych sytuacjach jedynym wyjściem jest elegancki garnitur. W innych natomiast – luźna, casualowa elegancja będzie zdecydowanie lepiej widziana. Ważne, aby strój dopasować do miejsca i pory. A przede wszystkim, aby dobrze się bawić.