Elegancki Pan Młody

Elegancki Pan Młody

Ślub jest przeważnie jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody chcą tego dnia prezentować się wyjątkowo dobrze. Wiele szumu robi się wokół tego, jaką suknię ślubną założy na siebie Panna Młoda, ale nie zapominajmy, że ubiór mężczyzny jest tak samo ważny. Warto podejść do wyboru stroju na ten dzień i dodatków z rozwagą i namysłem.

Istnieje kilka klasycznych zasad dotyczących tego, jak powinien się prezentować elegancki Pan Młody. Zacznijmy od najważniejszej części jego garderoby, czyli oczywiście garnituru. Powszechnie głoszona zasada mówi, że na śluby odbywające się w godzinach południowych najlepiej sprawdzi się garnitur, natomiast wieczorem, jeżeli wesele ma bardzo oficjalny charakter, opcjonalnie można założyć frak albo smoking. Garnitur posiada jednak tą zaletę, że później może nam się przydać także na wiele innych okoliczności, w przeciwieństwie do fraka, który nadaje się jedynie na bardzo szykowne uroczystości.
Jeśli chodzi o kolor garnituru, to oprócz czarnego i ciemnoszarego, latem możemy zdecydować się na garnitury w jasnych odcieniach np. beżowym albo jasnoszarym. Hitem ostatnich miesięcy są z pewnością granatowe albo niebieskie garnitury. Są niezwykle eleganckie, stylowe, a przy tym prezentują się o wiele ciekawiej niż czarny garnitur. Pamiętajmy też, by nie zakładać garniturów w kolorze brązowym, mało kto wygląda w nich dobrze.

Koszula powinna być biała, nie ma odstępstw od tej reguły. Biała koszula dodaje całej stylizacji elegancji i w dodatku pasować będzie do każdego garnituru, a także do sukni Panny Młodej. Wbrew panującej modzie należy unikać koszuli ecru, ponieważ nie zawsze komponuje się ona dobrze z kolorem naszej skóry.

Do koszuli zaś koniecznie należy założyć krawat. Muszkę raczej się odradza, bo pasuje ona jedynie do naprawdę szykownych uroczystości i czasem może prezentować się niepoważnie. Najlepiej sprawdzą się srebrne i granatowe krawaty, nie rzucają się zbytnio w oczy i są bardzo gustowne. Jeżeli koniecznie chcemy założyć barwny krawat, to jedynie w pastelowych barwach. Moda, która mówi, że Pan młody może mieć krawat w kolorze kwiatów z bukietu Panny Młodej, jej butów albo szarfy, jest dość dyskusyjna. Państwo młodzi nie muszą być do siebie doskonale dopasowani, wbrew temu co może się wydawać odbiera im to elegancji.

Nie zapomnijmy także o dodatkach, które dodadzą całemu naszemu strojowi dystynkcji. Warto wcześniej zadbać o to, by w kieszonce Pana Młodego znalazła się złożona biała chusteczka, w butonierce można zaś umieścić kwiatek albo nawet niewielki bukiecik komponujący się z bukietem Panny Młodej. Ubrani w ten sposób z pewnością będziemy czuć się niezwykle szykownie.

1 thought on “Elegancki Pan Młody

Komentarze są wyłączone.