Co mówi krawat o mężczyźnie?

Co mówi krawat o mężczyźnie

Krawat to element ubioru, który może wydawać się niepozorny, lecz w rzeczywistości odgrywa bardzo dużą rolę w tym, jak postrzegany jest noszący go mężczyzna. Odpowiednio dobrany może podkreślać powagę sytuacji i sprawiać, że jego posiadacz będzie wyglądał jak ktoś poważny i godny zaufania, ale także wprowadzać swobodną, wesołą atmosferę. Szczegóły takie jak wzór czy kolor tego elementu ubioru może zadecydować o tym, co pomyśli o nas potencjalny kontrahent lub pracodawca, dlatego też warto wiedzieć, co mówi krawat o mężczyźnie.

Materiał
Odpowiednio dobrany materiał z którego został wykonany krawat może spowodować, że nawet niewprawnie zawiązany będzie wyglądał estetycznie i elegancko. Najlepiej unikać sztucznych tkanin, które charakteryzują się małą trwałością. Warto sięgać po krawaty wykonane z jedwabiu, wełny lub bawełny. Są nie tylko wytrzymałe, ale także elastyczne, dlatego też – pomimo dość wysokich cen – warto w nie zainwestować.

Wzory i nadruki
Najbardziej rozpowszechnione są krawaty jednokolorowe. Zazwyczaj nie przyciągają uwagi, zatem w przypadku odpowiednio dobranego, stonowanego koloru nadają powagi i są odpowiednie na każdą sytuację.
Kolejnym z popularnych wzorów są paski. Pozwalają one – bardziej niż wcześniej wspomniane jednokolorowe zwisy – na wyrażenie charakteru noszącego go mężczyzny. Paski to dobry wybór zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i nieformalnych spotkaniach.
Wzorem, który jest świetnym sposobem na wyrażenie swojej indywidualności są kropki. Małe punkty będą świadczyć o powadze i kompetencji noszącego, z kolei duże grochy podkreślą pewność siebie.

Kolor
Najczęściej spotykane są krawaty w stonowanych barwach. To dobry wybór na spotkania z osobami wyższymi stopniem oraz rozmowy kwalifikacyjne. Intensywne kolory, takie jak czerwony, wywołują respekt, dlatego są dobrym wyborem dla osób zajmujących wysokie stanowiska, zdecydowanych i pewnych siebie.

Krawat to istotny element garderoby każdego mężczyzny, dlatego też warto zadbać o to, aby był odpowiednio dobrany zarówno do sytuacji, jak i reszty stroju. Pozornie nieistotne szczegóły, takie jak staranny węzeł czy też materiał, z którego wykonano zwis, mogą zadecydować o tym, jak będą postrzegali nas inni.

1 thought on “Co mówi krawat o mężczyźnie?

Komentarze są wyłączone.